Pomoc dla użytkowników serwisu wszystkoTUjest.pl

Sprzedaż

• Dodawanie ofert

Nie posiadasz zarejestrowanego konta w serwisie WszystkoTuJest.pl

1. Kliknij na zielony przycisk + dodaj ogłoszenie, umieszczony w prawym górnym rogu ekranu.

2. Zostaniesz przeniesiony do formularza, w którym należy wypełnić wszystkie informacje na temat produktu, który masz do zaoferowania.

3. Po wypełnieniu formularza kliknij przycisk podgląd ogłoszenia, aby zobaczyć finalną wersję ogłoszenia.

4. Następnie kliknij przycisk dodaj ogłoszenie. Na podany przez Ciebie email zostanie wysłany link weryfikacyjny, w celu aktywacji ogłoszenia kliknij w niego. Ogłoszenie zostanie umieszczone na stronie w ciągu kilku sekund.

Posiadasz zarejestrowane konto w serwisie WszystkoTuJest.pl

1. Najedź kursorem na napis moje konto i zaloguj się na zarejestrowany wcześniej adres email.

2. Kliknij na zielony przycisk dodaj ogłoszenie, umieszczony w prawym górnym rogu ekranu.

3. Wypełnij formularz informacjami na temat sprzedawanego przedmiotu. Kliknij podgląd ogłoszenia, aby zobaczyć finalną wersję ogłoszenia. Jeśli wszystko się zgadza, zaakceptuj przyciskiem dodaj ogłoszenie. Oferta zostanie dodana w ciągu kilku sekund. Jako zarejestrowany użytkownik masz możliwość edycji, usunięcia lub wypromowania wystawionej oferty w zakładce moje ogłoszenia.

• Koszt wystawienia oferty

Dodanie ogłoszenia w serwisie ogłoszeniowym WszystkoTuJest.pl jest całkowicie darmowe. Po wystawieniu oferty, ukaże się ona w wybranym przez Ciebie województwie. Aby ogłoszenie było wyświetlane na listach wszystkich województw i miejscowości należy zaznaczyć opcję Cała Polska i uiścić opłatę w wysokości 5 zł.

• Promowanie ofert

Aby zwiększyć oglądalność oferty, każdej chwili możesz wypromować ogłoszenie w następujący sposób:

  1. Etykieta PILNE – do oferty dołączana jest czerwona etykieta PILNE. Koszt  4,00 PLN / 7 dni.
  2. Etykieta CAŁA POLSKA – ogłoszenie pojawia się w ofertach wszystkich województw. Koszt 5,00 PLN / 7 dni lub 11,00 PLN / 30 dni.
  3. Wyróżnienie - ogłoszenie pojawia się na początku wyników wyszukiwania w danej kategorii. Koszt 9,00 PLN / 7 dni.
  4. Galeria na stronie głównej – oferta pojawi się na stronie głównej serwisu, listach ofert, znacznie zwiększy to widoczność ogłoszenia. Koszt 29,00 / dni.

• Przedmioty objęte zakazem sprzedaży

  1. Zakaz oferowania przedmiotów, których posiadanie jest zabronione zgodnie z polskim prawem takich jak środków odurzających, broni palnej, dóbr kultury i dziedzictwa narodowego itp.
  2. Zakaz sprzedaży przedmiotów nabytych niezgodnie z prawem, tj. pochodzących z kradzieży itp.

• Wybór kategorii ogłoszenia

Aby zainteresować potencjalnego klienta oferowanym przez Ciebie produktem, musisz wystawić ofertę w odpowiedniej kategorii ogłoszeń. Jak wybrać odpowiednią kategorię?

Rozwiń zakładkę Kategoria w formularzu dodawania ogłoszenia i wybierz interesującą Cię kategorię i podkategorie zgodnie z przeznaczeniem produktu.
Przykładowo jesteś zainteresowany sprzedażą pralki. Należy wybrać kategorię Elektronika, następnie ukaże Ci się rozwijana lista, gdzie powinieneś zaznaczyć podkategorię AGD. Produkt zostanie poprawnie sklasyfikowany, co ułatwi jego sprzedaż. 

Jeśli masz problem z przydzieleniem danego produktu do którejkolwiek kategorii, skorzystaj z wyszukiwarki i zobacz jak sklasyfikowane zostały produkty tego samego rodzaju.

• Opis produktu

Kolejnym etapem poprawnego dodawania ogłoszenia jest stworzenie tytułu oferty i opis produktu.

Tytuł powinien precyzyjnie informować czego dotyczy dana oferta. Mając przykładowo do zaoferowania opony zdecydowanie lepiej jest podać w tytule ich specyfikację techniczną (np. Komplet opon Dunlop 225/65R17), niż tworzyć tytuły w rodzaju ,,Specjalna okazja tanie opony’’. Maksymalna długość tytułu to 200 znaków.
Opis powinien zawierać szczegółową specyfikację oferty. Należy wymienić wszystkie informacje, które uważasz za niezbędne takie jak przykładowo wygląd, wymiary, stan techniczny, przeznaczenie, funkcję, cechy. Warto zadbać o estetykę pisowni i precyzyjny przekaz informacji,  pomoże to w zyskaniu potencjalnego kupca produktu.

• Cena produktu

W formularzu dodawania ogłoszenia należy podać interesującą Cię cenę za oferowany produkt. Cenę należy zaokrąglić do rzędu jedności (złotówki). Istnieje możliwość zaznaczenia opcji do negocjacji, która oznacza, że podana przez Ciebie kwota, nie jest ceną ostateczną i podlega negocjacji. Jeżeli masz problem z oszacowaniem wartości oferowanego przedmiotu, możesz przejrzeć inne ogłoszenia i zasugerować się cenami podanymi przez innych sprzedawców.

• Dodawanie zdjęć

Aby zainteresować klienta produktem, można (nie jest to niezbędne – jednak bardzo zalecane) dodać zdjęcia przedmiotu. Powinny być one wykonane własnoręcznie, nie zawierać znaków wodnych, przeróbek itp. Produkt powinien być dobrze widoczny, zabronione jest umieszczanie zdjęć katalogowych ze strony producenta itp. Maksymalna liczba zdjęć to 12 sztuk, maksymalny rozmiar zdjęcia to 5 MB. Za pomocą kursora myszki należy ustawić zdjęcie główne, najlepiej obejmujące cały przedmiot (jest to istotne z tego względu, że pojawia się ono następnie podczas przeszukiwania danej kategorii). Dobrze wykonane zdjęcia z pewnością zwiększą zainteresowanie ofertą.

 

Zakup

• Co zrobić jeśli zdecydujesz się na zakup wystawionego przedmiotu?

To proste! Wystarczy, że skontaktujesz się ze Sprzedającym dany produkt za pomocą specjalnego formularza on-line lub poprzez dane kontaktowe podane w treści ogłoszenia

• W jaki sposób najszybciej skontaktujesz się ze Sprzedającym produkt?

Na naszej platformie internetowej masz możliwość wybrania dla siebie najlepszego oraz najszybszego sposobu kontaktu.

  1. Skontaktuj się ze Sprzedającym używając e-maila, który wysyłasz bezpośrednio ze strony interesującego Cię produktu. Warto podać swój e-mail oraz numer telefonu. Nie jest to obowiązkowe ale ułatwi Ci kontakt ze Sprzedającym.
  2. Szczegóły przeprowadzonego przez Ciebie zakupu możesz umówić ze Sprzedającym przez telefon. Numer telefonu jest  podany przy ofercie. To bardzo ułatwia oraz przyspiesza kontakt.
  3. Możesz również użyć komunikatora głosowego Skype bądź Facebook Messenger lub portali społecznościowych: Facebook. Twitter, Google+, jeżeli sprzedający udostępnił powyższe metody kontaktu.

• Jak w poprawny sposób posługiwać się Wyszukiwarką?

Jeśli chcesz znaleźć potrzebny Ci produkt wystarczy, że w pole wyszukiwarki wpiszesz interesującą Cię frazę. System naszego portalu sprawnie przeszuka dostępne oferty. Aby znaleźć najnowsze ogłoszenia pojawiające się w danej kategorii, wystarczy, że klikniesz w ikonę kategorii, a następnie odnośnik zobacz wszystkie ogłoszenia. Możesz również dostosować zakres do swojego województwa lub miasta wpisując w pole Lokalizacja określony region poszukiwań, a później zatwierdzając przyciskiem Szukaj.

• W jaki sposób użyć Kategorii lub podkategorii do wyszukania interesującego Cię produktu?

Wybierz jedną z głównych kategorii, w której znajduję się interesujący Cię artykuł. Aby zawęzić i sprecyzować zakres poszukiwań wystarczy, że użyjesz dostępnych filtrów pojawiających się na dolnym pasku.

• Jak dokonać porównania ofert produktów?

Aby zewidencjonować produkt z innymi wystarczy skorzystać z tzw. Listy ofert. Można tu w intuicyjny sposób skorzystać z wielu dostępnych opcji np. filtrować oferty wg ceny, preferencji użytkownika itp.


Użytkowniku pamiętaj, że serwis WszystkoTuJest.pl nie pośredniczy w żadnej transakcji!