Jak pozbyć się wrastających włosów?

Jak pozbyć się wrastających włosów

Maszynki do golenia często powodują wrastania włosków. Te małe czerwone plamki, które są wstydliwe i czasami bolesne, mogą na szczęście szybko zniknąć, pod warunkiem, że zastosujesz się do naszych rad!

Co to jest wrastający włos?

Po goleniu, depilacji elektrycznej lub woskiem, włosy mogą nadal rosnąć i zwijać się pod skórą, zamiast wychodzić na zewnątrz. Obszar ten staje się czerwony i czasami bolesny.

Niektóre włoski są bardziej podatne na wrastanie. Należą do nich włosy kręcone, ale także cienkie, które mają trudności z przebiciem się przez barierę ochronną skóry.

Usuwanie wrastających włosków

Jest kilka rzeczy, które musisz wiedzieć, aby szybko pozbyć się wrastających włosów.

Przede wszystkim należy jak najbardziej nawilżać dotknięty obszar, aby zmiękczyć naskórek i dać uwięzionym włosom większą szansę na wydostanie się na zewnątrz.

Jeśli możesz, wybierz krem wzbogacony o kwas salicylowy. Jest to główny składnik w leczeniu trądziku i jest bardzo skuteczny w usuwaniu wyprysków i wrastających włosków.

Gdy wrastające włosy zaczną się wysuwać, weź parę zdezynfekowanych pęset i usuń je. Aby uniknąć infekcji, należy zdezynfekować to miejsce za pomocą sprayu antyseptycznego.

Jak uniknąć wrastających włosków?

Teraz gdy jesteś już wolna od wrastających włosków, musisz przyjąć właściwą rutynę, aby ich uniknąć.

Pod prysznicem zawsze używaj złuszczającej flaneli, bez względu na to, jaką metodę depilacji wybrałaś! Raz w tygodniu dodaj do swojej rutyny peeling perełkowy.

Podczas golenia należy zawsze golić się zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów.

Unikaj maszynek z potrójnymi ostrzami, które zbyt głęboko przycinają włoski i nie zapomnij o zastosowaniu pianki do golenia, aby złagodzić skórę.

Wrastające włoski: jeśli używasz depilatora elektrycznego lub wosku

W przypadku depilacji elektrycznej zaleca się przygotowanie skóry poprzez nałożenie pieniącego się żelu na obszar, który ma być poddany depilacji.

Następnie należy użyć urządzenia, tym razem w kierunku przeciwnym do wzrostu włosów, bez naciskania, ale stosując prosty nacisk.

W przypadku depilacji woskiem, wbrew powszechnej opinii, należy unikać nakładania wosku zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa i wyciągania go w przeciwnym kierunku.

Ta metoda powoduje skręcanie włosów i sprawia, że są one bardziej podatne na wrastanie. Dlatego też, najlepiej jest ciągnąć włosy zgodnie z kierunkiem wzrostu.

Wreszcie, niezależnie od wyboru sposobu usuwania włosków, należy pamiętać o codziennym nawilżaniu. Taki zabieg zmiękczy skórę i sprawi, że odrastanie będzie łatwiejsze i przyjemniejsze.