Jaki smartwatch wybrać?

Jaki smartwatch wybrać

Zastanawiasz się, jaki smartwatch wybrać, i który będzie dla Ciebie najlepszy?

Niestety, nie ma uniwersalnego smartwatcha – idealnego dla wszystkich. Ponieważ nie każdy ma takie same potrzeby, a technologia oferuje wiele funkcjonalności i opcji projektowania.

Smartwatch, który możemy dziś kupić, jest gadżetem wielofunkcyjnym, bo jednocześnie jest elementem modowym, informuje, staje się głównym uzupełnieniem naszego telefonu, a w niektórych przypadkach opiekuje się nami.

Jaki smartwatch wybrać – kluczowe kryteria

Nie wszystkie smartwatche są takie same. Dzieje się tak, ponieważ nie ma dwóch takich samych użytkowników.

Aby dokonać właściwego wyboru, musimy mieć świadomość tego, jak urządzenie będzie wykorzystywane, a także osoby, która będzie z niego korzystać.

Oto czynniki, które powinieneś wziąć pod uwagę.

1. Jesteś mężczyzną czy kobietą, masz duży czy mały nadgarstek?

Niektóre modele są oferowane z różnymi rozmiarami tarczy i paska, aby zapewnić większy komfort i bardziej harmonijną estetykę z nadgarstkiem użytkownika.

2. Czy uprawiasz jakiś konkretny sport?

Większość smartwatchy to urządzenia multisportowe, ale marki takie jak Garmin oferują konkretne modele dla biegaczy i golfistów, które mogą być bardzo interesujące.

Istnieją również zegarki, które są wysoce wodoodporne, idealne dla pływaków.

3. Jak często ładujesz?

Niektóre zegarki są zaprojektowane tak, aby można je było zostawić ładowane na stoliku nocnym każdej nocy. Kiedy się obudzisz, będzie gotowy na nowy dzień.

Inne, z drugiej strony, mają tydzień czasu pracy na baterii lub nawet więcej.

Chociaż używają mniej przyciągających wzrok wyświetlaczy, a ich inteligentne funkcje mogą być bardziej podstawowe. Ważne są nawyki użytkowania.

4. Sportowo czy formalnie?

Obecnie istnieje wiele smartwatchy, które wyglądają podobnie do analogowych modeli sportowych.

Pasują do wszystkiego, a dzięki dobremu paskowi mogą być noszone do bardziej formalnych lub eleganckich strojów.

Jednak inne są przeznaczone do użytku w siłowni, na basenie lub na bieżni.

Czy chcesz zegarek na wszystkie okazje, czy tylko do uprawiania sportu? To jest ważne pytanie.

Smartwatch czy inteligentna bransoletka?

Szukasz zegarka dla kogoś, kto ma zamiar korzystać z wearable po raz pierwszy, więc może chcesz zegarek do odkrywania jego funkcji i że nie ma wygórowanego budżetu.

Tutaj najciekawszą rzeczą do zrobienia może być wybór wysokiej klasy trackera aktywności, który oferuje niektóre z funkcji smartwatcha.

Do głównych zalet polecanych przez nas opasek należy ich cena, ale także dłuższy czas pracy na baterii, dzięki czemu nie trzeba ich ładować tak często jak smartwatcha.

Pomimo tego, oferują wiele podstawowych funkcji zegarka, takich jak śledzenie kroków i tętna, a także powiadomienia.

Sportowy smartwatch – jaki najlepszy?

W przypadku gdy szukasz urządzenia, które pomoże Ci monitorować i poprawiać swoją aktywność fizyczną, to musisz wybrać model multisport smartwatch.

Taki gadżet posiada ważne funkcjonalności, takie jak: odbiornik GPS i czujniki, które mierzą różne parametry naszego ciała.

Jeśli traktujemy nasz trening poważnie, wiedza na temat reakcji naszego organizmu jest niezbędnym narzędziem.

Najmniej, czego możemy wymagać od zegarka sportowego, to to, że informuje nas o naszym tętnie i na tej podstawie pozwala nam określić idealne strefy treningowe.

Bardzo szczególnym dodatkiem, który musimy wziąć pod uwagę, jest możliwość pomiaru nasycenia tlenem naszej krwi. Mierzy się ją w procentach, zwanych SpO2.

Optymalnie powinna wynosić od 95 do 100 – i daje nam możliwość lepszej kontroli naszego organizmu w sytuacjach wysokogórskich, także przy ocenie jakości naszego snu.

Rozmiar ekranu jest główną zaletą smartwatcha w porównaniu z opaską na rękę.

Jego rozmiar pozwala na znacznie lepsze wyświetlanie informacji. A także otwiera drzwi do korzystania z aplikacji o zaawansowanych funkcjach, które po prostu nie mieszczą się na bransoletce.

Chociaż istnieje wiele różnych propozycji, musimy ocenić, jakiego stopnia wytrzymałości oczekujemy w naszych działaniach. Na szczęście większość z tych zegarków jest wodoodporna.

Idealny smartwatch do pracy i treningu w relacji jakość / cena

Jest to najbardziej zrównoważony zegarek, który pomaga monitorować stan zdrowia, ale także organizować codzienne życie zawodowe i osobiste.

Wszystko to w pakiecie, który spodoba się większości ludzi ze względu na jego technologiczny powiew.

W tej kategorii znajdziemy modele referencyjne na rynku, opracowane przez główne firmy technologiczne, takie jak Apple, Samsung czy Huawei.

Możemy znaleźć wersje tych zegarków z łącznością danych, co sprawi, że nasz telefon zejdzie na dalszy plan.

Bardzo ważne jest również, aby wiedzieć, jaki system operacyjny masz na swoim smartfonie, ponieważ będzie to miało wpływ na to, jak dobrze działa zegarek.

Z punktu widzenia projektowania, okazuje się, że zdecydowana większość idzie na okrągły wygląd, który jest zbliżony do tradycyjnego zegarka.

Choć np. Apple i niektóre marki są zwolennikami kwadratowych ekranów. Nie ma tu żadnej oczywistej przewagi, to po prostu kwestia gustu.

Kiedy technologia jest częścią Twojego stroju

Wkraczamy w sferę stylu, nie pomijając dobrego smaku, jaki mieli projektanci, tworząc modele, które zaproponowaliśmy powyżej.

Rozumiemy jednak, że są użytkownicy, którzy nadal chcą mieć tradycyjny zegarek na nadgarstku, z jego wskazówkami i rozpoznawalnym designem.

W odpowiedzi na tę sytuację, co są znane jako zegarki hybrydowe pojawiły się, które w wyglądzie są praktycznie konwencjonalny zegarek z tylko prawo ilość technologii.

W nich ekrany schodzą na dalszy plan. Jakie funkcjonalności w nich znajdziemy?

Otóż krokomierze zliczają nasze kroki, niektóre mają czujniki tętna, a czymś bardzo ciekawym wspólnym dla nich wszystkich jest możliwość otrzymywania powiadomień z telefonu.

W zależności od modelu, będziemy mieć wibracje i/lub dźwięki.

Autonomia tego typu hybrydowych zegarków jest nieporównywalna z zegarkiem typu smartwatch.

Dlatego są one również powodem, dla którego wielu użytkowników decyduje się na ich zakup. Mogą one działać przez wiele miesięcy bez konieczności ładowania lub wymiany baterii.